Spouštíme náš blog

Jak být fit a v dobré kondici: zdravý životní styl a správná váha

Správná váha je to určitě důležitým faktorem zdravého životního stylu. Je vhodné sledovat zdroje týkající se kontroly nadváhy, na Internetu je řada dobrých serverů, které kriticky nazírají na různé populární diety, nebo se věnují i metodám a léčivým prostředkům na léčby obezity, z nichž nejznámější je volně prodejný lék Alli na hubnutí. Autoritativním zdrojem je např. i web inicitavy STOB (stop obezitě).

Je ovšem třeba připomenout, že štíhlá postava není cílem, ale spíše prostředkem ke zlepšení zdraví. Nic se ovšem nesmí přehánět, protože hrozí také poruchy příjmu potravy, tedy ony známé případy mentální anorexia a bulimie.

Zdravý životní styl není jen hubnutí, ale také sport a pohyb. Já osobně jsem jsem příznivcem plavání, a to především plavání v přírodě, tedy na plavání na otevřených vodách. S plaváním v přírodě souvisí i sportovní otužování, které je velmi užitečné na podporu imunity a kondice vůbec. Sportovní otužování, prováděné celoročním plaváním v přírodě je již extrémním sportem, avšak je to sport, která má zastoupení v oficiálním českém plaveckém svazu, říká se mu ovšem zimní plavání.

Odešli komentář