Povánoční kocovina

Jako každý rok po Vánocích zjišťujeme, že jsme popustili uzdu svému konzumu (a to do doslova), zkonzumované se uložilo do podkoží, a nejlepší novoroční předsevzetí je vrátit se co nejrychleji na svou původní váhu. Škoda, že si nejsme schopni uvědomit, že tak každoročně uvádíme v život jojo-efekt, tedy styl cyklického hubnutí a tloustnutí.

Když se podíváme třeba na sledovanosti vyhledávání slova dieta, tak je nám to jasné: od podzimu k Vánocům zájem pravidelně klesá, aby okamžitě hned po Vánocích vyletěl prudce nahoru. Škoda, že si to neuvědomíme dříve. Teď nezbývá, než zatnout zuby a snažit se. Hlavní je vůle, všelijaké prášky na hubnutí mohou pomoci, ale bez režimových opatření to většinou nejde. Navíc léků na hubnutí je relativní nedostatek (co do sortimentu): bez předpisu je na trhu jediný léčivý přípravek na hubnutí Alli (orlistat), a ten se v poslední době přestal prodávat v ČR, i když náhrada stejného složení by snad měla být k dispozici.

Hubnout je vhodné ve skupině vzájemně se podporujících jedinců – můžete se přihlásit třeba do kurzu hubnutí. Organizuje například sdružení STOB (Stop obezitě).

Odešli komentář