Dieta podle krevních skupin stále v kurzu

Jak se zdá, alespoň podle statistik hledání na Internetu, že dieta podle krevních skupin je stále hledaná. Tento dietní systém, který vytvořil dietolog Dr. D’Adamo, tvrdí, že dietní jídelníček by měl odpovídat krevní skupině. Krevní skupiny se totiž utvářely v různých obdobích s různými stravovacími možnostmi, a tomu by mělo pro každou krevní skupinu odpovídat stravování. Konkrétně tedy…

Dieta podle krevní skupiny

Jídelníček pro různé krevní skupiny

  • Krevní skupina 0: Tak například pro nejstarší krevní skupinu „0″ by měla být nejvhodnější masitá strava, protože v době vzniku (před ca 50.000 lety) byl hlavním zdrojem obživy lov zvířat.
  • Krevní skupina A: Krevní skupina „A″ se bjevila cca před 20.000 lety na středním východě a v Asii u zemědělců. Proto pro krevní skupinu „A″ by měla být ideální vegetariánská strava, čerstvé ovoce a zelenina, sója.
  • Krevní skupina B: Krevní skupina „B″ vznikla před 15.000 až 10.000 lety v oblasti mezi Himálají a Indií. Pro krevní skupiny „B″ je vhodné maso a mléčné produkty.
  • Krevní skupina AB: Krevní skupina „AB″ existuje jen asi 1100 let. Vznikla v době putování národů smísením krevní skupiny „A″ s krevní skupinou mongolských nájezdníků. Lidé s krevní skupinou „AB″ nejlépe snášejí vyváženou kombinovanou stravu.

Funguje či nefunguje?

Odborné východisko se mi zdá pochybné a doktorka Kateřina Cajthamlová nebo i jiní odborníci by takovou dietu asi nedoporučovali. Nicméně se zdá, že pro řadu lidí dieta podle krevních skupiny funguje.

Existuje totiž řada pozitivních zkušeností, a to k popularitě diety podle krevních skupin určitě přispívá. Ono totiž alespoň nějaký jídelníček a řád ve stravování je lepší než nic. Důkazem může být i to, že se již v řadě případů stalo, že fungoval jídelníček i pro úplně jinou krevní skupinu.

Odešli komentář